ورود آیفون 14 به‌صورت مسافری و پستی از اسفندماه ممنوع خواهد شد

ورود ایفون 14 به ایران ممنوع شد

بخشنامه جدید گمرک نشان می‌دهد بنابر تصمیم وزارت صمت، ورود آیفون 14 به‌صورت مسافری و پستی از اسفندماه ممنوع خواهد شد.براساس بخشنامه گمرک، واردات مسافری و پستی آیفون 14 به کشور از اول اسفند 1401 ممنوع شد. در این بخشنامه مرجع ابلاغ‌کننده چنین ممنوعیتی وزارت صمت اعلام شده است.

مدیرکل دفتر واردات گمرک ایران در ابلاغیه‌ای، ورود تلفن همراه با نشان تجاری اپل 14 به صورت همراه مسافر و پستی را ممنوع اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده با توجه به نامه 19 بهمن ماه سازمان توسعه تجارت و نامه 12 بهمن سازمان مذکور، از تاریخ 1401.12.1 گوشی تلفن همراه با نشان تجاری اپل مدل 14 و کلیه مدل‌های بعد از آن جزء لیست کالاهای مجاز همراه مسافر و پستی ورودی به کشور نیست.

 

ورود ایفون 14 به ایران ممنوع شد

 

سرنوشت گوشی‌های آیفون 14

«مهدی عبقری»، دبیر انجمن واردکنندگان موبایل، با اعلام اینکه از 3 تا 10 مهرماه امسال، حدود 7 تا 8 هزار گوشی آیفون 14 وارد کشور شده است.

او در مورد سرنوشت سایر آیفون‌ها اعلام کرد: «یک‌سری فعالین صنفی ابراز داشتند که درحال رایزنی برای این موضوع هستند، ولی بعید می‌دانم فعلاً کاری از پیش برده شود و دولت برنامه‌ای برای رجیستری آیفون ۱۴ ندارد.»

شنیده‌های دیجیاتو از برخی مسئولین وزارت صمت نیز این است که دست کم تا هفته جاری، هیچ رویکرد جدیدی برای رجیستری این مدل گوشی اتخاذ نشده و به واردکنندگان این برند گفته شده است تا به واردات سایر مدل‌ها بپردازند.

 

ورود آیفون 14 به‌صورت مسافری و پستی از اسفندماه ممنوع خواهد شد
ورود ایفون 14 به ایران ممنوع شد 4

همچنین یک فعال صنفی موبایل در گفت‌وگو با دیجیاتو اعلام کرد از اواسط مهرماه عدم رجیستری و ممنوعیت واردات تجاری آیفون 14 اعلام شد: «از آن زمان هم وزارت صمت به‌طور ضمنی اعلام کرده است که اگر تصمیمی مبنی بر رجیستری آیفون‌های 14 گرفته شود، تنها همان تعداد گوشی رجیستر خواهند شد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...
بستن
مقایسه